Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

Bahçe Jakuzisi Su Terapisi

Bahçe Jakuzisi Su Terapisi – Muhtemelen “suları almak” adlı popüler ifadeyi duymuşsunuzdur. Bu terim, su terapisini iyileştirici bir ritüel olarak kullanma pratiğini tanımlamak için uzun zamandır kullanılmıştır. Su terapisi, yüzlerce yıllık küresel insan geleneğini, sıcak su kaynaklarına ve toplumsal ve kültürel ritüeller için hamamlara çağırıyor.

Sundance® Spa‘da, tüm lüks ve eğlendirici yönleri de dahil olmak üzere uzun bir su terapisi geçmişi sürdürüyoruz. En iyi yanı şu ki, spa kendi arka bahçesinde bulunmaktadır!

Kabarcık sıcak su yayları ve havuzları tarihe geri dönüyor:

  • MS 60 yılında, Romalılar, sıcak su kaynaklarında inşa ettikleri banyoların etrafında İngiltere’nin Bath şehrini yaptırdılar. Kaynaklar Celtics tarafından binlerce yıldır kullanılmakta ve Celtics, iyileştirme sularını tanrıçası Sulis’in güçlerine bağladı. Romalılar daha sonra onların tanrıçası Minerva hakkındaki bu inancını benimsediler.
  • Eski Mısırlılar, ılık su terapisini çiçek ve otlarla doldurmak için tercih ettiler.
  • Yunan ve Hint kültürleri, su terapisinin en iyi sağlık için çok önemli olduğuna uzun zamandır inanmaktadır.
  • Japon kültüründe, suların volkanik bir bahardan gelmesi gerekir. Japon banyosu Onsen, günlük yaşamın baskılarından ve bir Zen derin düşünce deneyiminden bir mühlet olarak kabul edilir. Yiyecek paylaşımı, Onsen deneyiminin ayrılmaz bir parçasıdır (Sundance® arka bahçesinde yapılan barbeküye benzer!). Ortak banyo olan Sento, sıradan sıcak su kullanıyor.
  • Su terapisi geleneklerine sahip diğer kültürler arasında Yerli Amerikalılar, Meksikalılar, Orta Amerikalılar ve sıcak su banyolarına “banyas” adı verilen Rusya ve Bulgaristan gibi ülkeler bulunur.

Neyse ki, bugün insanlar suyu alıyor ve evde açık havada su terapisinin tadını çıkardıklarında yemyeşil ya da Spartalı bir ortamda tadını çıkarıyorlar. Ayrıca suyun sıcaklığı, “kaynaklar” veya jetlerden gelen masaj türü ve oturma konusunda kontrolünüz de bulunmaktadır.

Suları Sundance® bahçe jakuzileri ile alarak en çağdaş ifadesi hakkında daha fazla bilgi edinin:

btn-download24d Su Terapisi

Kendi bahçenizde sıcak su masajı almaya hazır mısınız? Sundance Tekliflerini Bahçe Jakuzisi Boyutlarını Karşılaştır

İngilizce sitemize buradan ulaşabilirsiniz.

Önerilen makaleler

error: Content is protected !!