Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

Soru ve Cevaplar

Soru ve Cevaplar: Sık Sorulan sorular ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

 

 Satın almadan önce nelere dikkat etmeliyim?

banner-book-wet-test-1024x325 Soru ve Cevaplar
soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Bahçe jakuzisi satın almadan önce “ıslaklık testi”mizi denemelisiniz. Bunun anlamı satın almadan önce spanızın size uygun olup olmadığını deneyerek test etmektir. Sırf bu nedenden dolayı birçok Sundance® Spa satıcısı içi su dolu hazır bir spa bulundurmayı tercih ederler. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey koltukların sizin için konforlu olup olmadığıdır. Banyo jakuzinizdeki gibi dibe batmak istemezsiniz, bu nedenle oturduğunuz zaman suyun omuz hizanıza ulaştığına emin olmalısınız. Eğer ulaşmıyorsa Hidroterapinin tüm yararını hissedemezsiniz. Jetleri de kullanarak en az 15 dakika kalmalısınız. Böylece koltuk ve jet ayarlamalarının sizin için konforlu olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Ne kadar harcarım? 

soru_işareti-1-e1513454428960 Soru ve Cevaplar

Kaliteli dış mekan jakuzileri size geniş bir fiyat yelpazesi sunarlar. Tıpkı arabalar gibi masaj havuzlarında da özellikler, kullanılan malzemeler ve işçilik spa fiyatlarını etkiler. Tabi ki Sundance® Spa’yı seçmenizi dileriz fakat sizin bilinçli ve kendisi için en uygun ürünü bulmuş bir tüketici olmanız bizim için daha önemlidir.

Garanti koşulları nelerdir?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Unutmamalısınız ki, ürün garanti sözleşmesi siz ve üretici arasında geçerlidir. Garanti belgesine muafiyet hükümleri eklemiş satıcılardan kaçınınız. Emin olmak için üretici garanti   koşullarını, almayı planladığınız ürünün garanti koşulları ile karşılaştırınız.

İç mekâna mı, yoksa dış mekâna mı kurulur?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Bir masaj havuzu hem iç mekâna hem dış mekâna kurulabilir. Ancak şimdiye kadar soğuk iklimlerde yaşayan müşterilerimiz dahi % 90 dış mekânı tercih etti. İç mekân tercih edecekler için iki önemli husus; kapı boyutlarınız ve yer döşemelerinizin yeterli dayanıklılığa sahip olup olmadığı. Tipik bir masaj havuzu yaklaşık üç insan ağırlığındadır ve doldurulduğunda 1,150 kg’ya ulaşır.

Tesisat kurmam gerekir mi?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Hayır. Bütün bahçe jakuzileri taşınabilirdir ve bahçe hortumu ile doldurulabilir.

Suyu nasıl temizlemeliyim?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Kolay su bakımı, spa keyfi için büyük önem taşımaktadır. Bakım prosedürleri zor değildir ve bilgili perakendeciler ihtiyacınız olan başlangıç kitini ve talimatları verecektir.

Bahçe jakuzisini hangi sıklıkta temizlemem gerekir? 

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar
filtre-temizleme-aparatı Soru ve Cevaplar

Çoğu üretici yılda 3 ya da 4 defadan fazla temizlik yapmanızı önermez. Temizlik sayısı bahçe jakuzisini hangi sıklıkta kullandığınıza ve suyunuzun durumuna bağlıdır. Çoğu durumda, bu basit  işlem yaklaşık bir saat içinde biter.

Isı kontrolü nasıl yapılır?

soru_işareti-1-e1513454428960 Soru ve Cevaplar

Çoğu kaliteli dış mekan jakuzilerinde dijital termostatik kontrol paneli bulunur. Bu son derece güvenilir, modern sistemler seçtiğiniz herhangi bir sıcaklıkta ısıyı koruma özelliğine sahiptir. Bu kontroller hem konforunuz için hem güvenliğiniz için önemlidir. Eğer masaj havuzunu kullanacak çocuklarınız varsa, kontrol sistemine özellikle dikkat etmelisiniz. İyi bir kontrol sisteminde güvenlik kilidi ve dijital okuma bölümü olması gerekir. İyi bir kontrol sistemine sahip olup olmayacağınızı üreticilerin garanti koşullarını okuyup karşılaştırarak anlayabilirsiniz.

Kaç adet ayarlanabilir jet var? 

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Hidroterapi masajının etkisi doğrudan jetlerin konumuna bağlıdır ve bazı yerlerde jetleri kendinize göre konumlandırabilmeniz gerekebilir. Fiziksel ve atletik olarak değerlendirilmiş bazı hidroterapi sistemi standartları vardır. Bazı üreticiler sabit, ayarlanamaz ve ucuz jetlerle masaj havuzunu doldurduğu zaman, tüketicilerin çoğunda ortak olarak bir kafa karışıklığı meydana gelir. Eğer jetler doğru konumlanmamışsa ve dengeli bir masaj, hava ve güç kontrolü olan bir tesisat yok ise kaç tane jetin olduğu hiçbir değişiklik yaratmaz.

Pompanın motor gücü kapasitesi ne demek?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Spa pompalarında uygulanan iki çeşit motor gücü vardır: “Daimi Operasyon” motor gücü ve “Frenli” motor gücü (Market motor gücü olarak da bilinir). Daimi Operasyonlu olan spa çalışırken sahip olduğu kapasitedir. Frenli motor gücü ise başlangıçta Daimi Operasyon motor gücü devreye girmeden olan motor gücü kapasitesidir.

Sundance® Spa tam köpük yalıtımlı mı? 

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

energy-6 Soru ve Cevaplar

Hidroterapi nedir?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Hidroterapi ısının, masajın ve suyun kaldırma kuvvetinin birleşmesidir. Ilık su kan damarlarını genişleterek kan akışını hızlandırır, yorgun ve fazla çalışmış kasların daha hızlı onarılmasını sağlamak için vücudunuzun oksijen alımına izin verir. Masaj, jet sistemi tarafından sağlanır gergin kasları gevşetir ve çevresindeki sinirler üzerindeki basıncı hafifletir. Suyun kaldırma kuvveti ağırlığınızın %90’nını kaldırır ve böylece eklem ve kaslarınızdaki basınç azalır. Hidroterapi stres ile ilişkili gerilimi azaltmak için etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.

Jetler ve Sistem, Hidroterapi masajımı kişiselleştirmeme nasıl yardım eder?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Birçok jet ayarlanabilirdir ve size şaşırtacak kadar çok seçenek sunar. Birçok Sundance Spa modellerinde bulunan Fluidix jetler serbest salınımlı konumdan hedef odaklı konuma ayarlanabilir; Saat yönüne ve tersine ya da sabit seçenekleri bulunur. Diğer jetlerin de akış, hacim ve hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak, hava kontrol valfleri ile su ve karışık bir hava miktarını kontrol etmek masaj dinamikleri değiştirir. Uygun şekilde yerleştirilmiş masaj seçicileri su akışını artırmak veya en aza indirmek için başka bir koltuktan su aktarımı sağlar.

Daha çok filtre daha iyi bir su üretmez mi?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

880 ve 780 Serisi bahçe jakuzilerinde bulunan Sundance® MicroClean Filtrasyon Sistemi, daha önce herhangi bir spa görülmemiş derecede yüksek su saflık derecesi sunar. Ve bakımı çok kolaydır. Tek kullanımlık filtreler içeren micro-filtreleme sistemi daha temiz daha berrak bir su oluşturur.

880 serisinde bulunan MicroClean Plus filtre büyük parçaları, ultra küçük parçaları ve yağları sudan temizler. Yani Sundance® Spa’da daha fazla filtre daha temiz bir su demek değildir.

Daha büyük bir pompa daha iyi bir masaj sunmaz mı?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Birçok üretici sürekli olarak pompalarının motor gücünden bahseder. Motor gücü bir “servis faktörü” ya da gerçek bir “derecelendirme sistemi” kullanılarak ölçülebilir. İlk açıklama başlangıç itişi ile olur fakat pompa itişi çalışmaya başladıktan hemen sonra daha düşük bir süreklilikte seyreder ve bu motor gücünü göstermez. Üreticiler 6-motorgücünde bir pompaya sahip olduklarını iddia ettiklerinde açıkladıkları değerler sadece “ilk itiş” değerleridir, spanın çalışma esnasındaki gerçek motor gücü değildir. Etkili ve verimli bir tesisat, daha iyi jetler ve akış kontrolü motor gücünden daha önemlidir. Düşük bir motor gücü olan spa eğer tesisatı doğru ve etkili bir şekilde yapıldıysa yüksek bir motor gücü olan spa ile eşdeğer masaj sunar. Unutmayın, siz konforlu ama güçlü bir masaj arıyorsunuz eski çağlardan kalma bir sıcak su işkencesi değil!

Bir sirkülasyon pompasının amacı nedir?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Günümüzün en iyi spa özelliği sirkülasyon pompasıdır; devamlı olarak suyun temiz ve berrak kalmasını sağlar. Ayrıca gerekli olan su akışını sağlar ve suyun ayarladığınız sıcaklıkta kalması için ısıtıcıya yardım eder. Sirkülasyon pompası olmayan spalarda, düşük hızda çalışan yüksek motor gücü olan pompaların periyodik olarak ısı için akışı sağlaması gerekir. Sirkülasyon pompaları akış ve filitrasyon için en verimli etkili yöntemdir.

Spaya girmek istediğimde ne kadar önceden ısıtmaya başlamalıyım? 

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Sundance® Spa kontrol sistemleri spa ısınızı korur ve kullanıma hazır tutar. Ya da “tasarruf” modunda sistemi kullanacağınız zamanlara ayarlayarak, belirlediğiniz zamanlarda hazır olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir spanın en hassas parçasının ısıtıcı olduğunu biliyorum. Peki, sizinkilerin farkı nedir? 

heater Soru ve Cevaplar

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Sundance® Spa Lüks Bahçe  Jakuzilerinde ısıtıcı olarak titanyum bobin kullanır. Bu bobin suyu direkt olarak ısıtarak enerji tasarrufu sağlar böylece enerji maliyetlerini düşürür. Titanyum bobin ısıtıcıyı korozyondan korur ve neredeyse bozulmaları ortadan kaldırır. Sentry Smart™ ısıtıcı 5 yıl koşulsuz garantilidir.

Herhangi bir Sundance® Spa 120V elektrik hizmeti ile çalışabilir mi?

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar

Genellikle Sundance® Spa bahçe jakuzileri 240V elektrik ile bağlanmalıdır ama bazıları hem 120V hem 240V elektrik ile çalışabilir. 120V ile çalışan spalar daha az tutuluyor, genellikle müşteriler daha hızlı ısıtma süresi olan ve soğuk suda daha iyi ısı sağlayan 240V kullanmayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni 240V’luk bir spa 120V’a göre dört kat daha iyi bir ısıtma sağlar. Eğer tercihiniz 120V olursa başka herhangi bir cihaz ile paylaşılmayan özel bir devre ve uygun bir amper oranının olduğundan emin olun.

Ailemin güvenliğini sağlamak için ne yapabilirim? 

soru_işareti-1-150x150 Soru ve Cevaplar
  • header_Certa-300x131 Soru ve CevaplarSatın aldığınız spanın ETL gibi bağımsız test kuruluşlarının listelerinde olup olmadığını kontrol ediniz.
  • Spanın elektrik tesisatını güvenilir kalifiye elektrikçilere yaptırın. İzinsiz kullanımları önlemek için kapağınızın kilit sistemi ile beraber geldiğine emin olun. Ayrıca birçok spada kontrol panellerinde de kilit ayarı bulunur.
  • Diğer elektrikli alet ve uygulamaları spanızdan uzak tutun.
  • Daima küçük çocuklarla, hamile kadınlarla, sağlık problemleri olan, alkol ve uyuşturucu etkisi altında olan insanlarla ilgili olan kullanım uyarılarına uymaya özen gösterin.
    Sundance® Spa ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen arayınız.


error: Content is protected !!