Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

Hidroterapinin İyileştirici Etkisi

therapy-seat Hidroterapi Nedir?

Hidroterapinin iyileştirici etkileri büyük ve köklü kültürler tarafından bilinen, binlerce yıl öncesine dayanan bir geçmişe sahiptir.

Antik Mısır’da sıcak su banyosu çiçek ve bitkilerle zenginleştirilirken, Yunanlılar sıcak su terapisinin sağlık için gerekli olduğuna inanıyordu. Hindistan’da tüm bunların yanı sıra hidroterapinin buhar teneffüsü sayesinde solunum sistemi içinde faydalı olduğu bilinirdi.

Romalılar sıcak su banyoları ile ünlüydüler ve mimarilerini sıcak suyun olduğu merkezin etrafında geliştirmişlerdi. Tıpkı günümüz spaları gibi Romalıların banyoları, sıcak su havuzları, buhar tedavileri ile birlikte kullanılırdı. Japonya ve Almanya’nın ise geçmiş tarihlerinde güzelleşmek ve sağlıklı yaşlanmak için sıcak sularda hidroterapi masajını deneme girişimleri olmuştur.

Modern dünyamızda, hidroterapinin kas ağrıları ve sertliği, iltihaplı hastalık ve günlük stres semptomlarının tedavisinde etkili olduğu tespit edilmiştir. Özellikle etkili kaldırma kuvveti ile vücut ağırlığını azaltarak ağrılı eklemlere ısıtılmış su, su masajı ve basınç azaltma bileşenlerini bir araya getirerek, hidroterapi tedavi edici bir etkiye sahip olur.

Bugün, SUNDANCE® SPA suyun onarıcı özelliklerini geliştirerek bu asırlık gelenekleri sürdürmektedir. Sundance® Spa masaj havuzu, vücudun doğal iyileşme sürecini hızlandırmak, fiziksel ve ruhsal refahı teşvik etmek için masaj, ısı ve suyun kaldırma kuvvetini kullanır.

Hidroterapi: Vücudumuz ve zihnimiz için olumlu sonuçlar yaratır.

dover1 Hidroterapi Nedir?

Evde tatil ve spa tedavisi  Sundance® Spa Hidroterapi sıcak su masajıyla başlar. Isı, suyun kaldırma kuvveti ve su masajını kapsayan deneyimi edinin. Sundance® jetleri, kas, eklem ve basınç noktalarına, sıcak su vererek, boyun veya hasarlı dokuya, kan akışını artırmak için masaj yaparak, kan damarlarını genişletir. Suyun kaldırma gücü, vücut ağırlığını %90 azalttığından, eklem ve adalelere olan basınç hemen hemen ortadan kalkar.

Sundance® Spa masaj havuzlarının sıcak karışımlı hidroterapi tedavisi, kaldırma kuvveti ve jet masajı ile artrit belirtilerini rahatlatır ve hasar görmüş dokuları onarabilir. Sürekli alınan sıcak su masajı ayrıca, yıpranmış sinirleri, sakin ve stres belirtilerini hafifletmek için etkili bir yol olabilir.

Sundance® Spa ile Hidroterapi Masajının Üç Unsuru.

İster tempolu bir iş ve aile yaşamı, ister eklem ve kas ağrıları ya da sadece günün stresinden uzaklaşıp gevşeme isteği; hidroterapi masajı, sizi rahatlatıp, besleyici bir gençleşme masajı ve iyileştirici bir etki ile tüm bu ihtiyaçlarınızı karşılar.

Isı: Dolaşımı hızlandırarak hasarlı hücrelerin yenilenmesine yardımcı olur.

Suyun Kaldırma Kuvveti: Eklem ve omurga üzerindeki olumsuz ve fazla baskıları azaltır.

Masaj: Kas gerginliklerini hafifletir ve stresi azaltır.

Hidroterapi tedavisi  ve  SUNDANCE® SPA  Masaj Havuzlarıyla ilgili daha detaylı bilgi için bize ulaşın.

error: Content is protected !!