Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

Uyku Sorunlarınız Sizi Uyutmuyor mu?

Ulusal Sağlık Enstitüleri göre, Amerika Birleşik Devletleri’nde yaklaşık 70 milyon insan uyku sorunlarından etkileniyor. Ulusal Uyku Vakfı (NSF) tarafından yayınlanan bir ankette, ankete katılan kadınların % 43’ü gündüz uykulu oldukları için günlük aktivitelerinde problem yaşadıklarını belirtti.

Derin, dinlendirici bir uykuyu kolaylaştırmak için bir yol? Better Sleep Council (Sağlıklı Uyku Komisyonu) uyku sağlığınızın gelişmesi açısından hergün yatmadan önce bir uyku rutini olarak sıcak suda vakit geçirmenizi öneriyor.

İyi Bir Uyku İçin Sundance® Spa’da yaşayacağınız rahatlık size zemin hazırlar.

Masaj Havuzunun Uykuya Faydaları: Uykuya dalmada güçlük çekiyorsanız, gece boyunca sık sık uyanıp tekrar uyumakta zorlanıyorsanız, muhtemelen günden güne iyi bir uyku çektiğiniz geceleriniz azalıyor. Uyku eksikliği kronik bir sorun haline geldiğinde, birçok açıdan sizi etkilemeye başlayabilir.

Huzurlu bir gece uykusu ne kadar önemlidir?

Çalışmalar bunları gösteriyor:

  • İyi bir uyku, beyin hafızasında yeni bilgilerin tamamlamasına yardımcı olur.
  • Kronik uyku kaybı vücut işlevlerini etkiler ve kilo almaya yol açan karbonhidratları depolar
  • Kötü bir uyku araç kullanırken kazalara neden olabilir.
  • Uyku eksikliği sinir yapabilir ve konsantre olmanıza mani olur.
  • Ciddi uyku bozuklukları yüksek tansiyon yaratabilir.
  • Sonuç olarak, kronik uyku kaybı bağışıklık sisteminin hastalıkla mücadele yeteneklerini azaltabilir.

İyi bir gece uykusu için nasıl hazırlık yapabileceğiniz yöntemleri öğrenirseniz uykuya dalma ve gece boyunca uykunuz bölünmeden uyuma konusunda olumlu gelişmeler elde edebilirsiniz. Sundance® Spa’nın hidroterapi masajı tansiyonunuzu dengeler ve rahatlamaya teşvik eder. Isı kan akışını artırarak eklemleri gevşetir. Suyun kaldırma kuvveti ağırlığınızın % 90’nını kaldırarark kas ve eklemlerinize yaptığınız basıncı azaltır. Ve masaj kas sertliklerinizi ve ağrılarınızı hafifletir.

Ayrıca Sundance® Hidroterapi vücudun ağrı ve stresle doğal baş etme yöntemi olan endorfinin salgılanmasını teşvik eder. Böylece masajın etkileri uzun sürer, uyumak istediğinizde etkileri hala vücudunuzu rahatlatmaya devam ettiği için uykuya kolay dalarsınız.

Sundance® su jetleri stresten kurtulabileceğiniz birçok masaj çeşidi sunar. Örneğin ayarlanabilir patentli Fluidix Nex jetlerle birçok insanın gerginlik hissettiği boyun kaslarına nokta masajları yaparak gevşetir. Bu patentli jetler ve diğer Sundance jetlerle yüksek veya düşük seviyeli masaj tercihi yapabilirsiniz.

Aromaterapi kokularını kullanarak da (bazı modellerde) huzurlu bir ortam oluşmasına yardımcı olabilirsiniz. SunScents aromaterapi koleksiyonundan Summer Rain gibi bazı kokular, zihni sakinleştirici ve gevşemeyi kolaylaştırıcı niteliklere sahiptir.

error: Content is protected !!