Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

SIK SORULAN SORULAR Technology-cutthrough-2-300x189 Sık Sorulan Sorular

Aradığınız Cevap: Kişiye Özel Sundance® Spa Bahçe Jakuzisi..

Sık Sorulan Sorular – İster bir Sundance® Spa bahçe jakuzisi sahibi olun, isterseniz yeni bir jakuzi almaya karar vermiş olun, Sundance® Spa’ya da genel olarak bahçe jakuzileri hakkında haklı olarak sorularınız olacaktır.

Sevdiklerinizle beraber vakit geçirerek ve rahatlayarak daha iyi hissedin! Lütfen Sundance® Spa sahibi olmanın kolaylıklarını öğrenmek için bize ulaşın.

Bu listelenmiş ‘Sorular’’ ve cevapları size yardımcı olabilmek için hazırlanmıştır. Neden Sundance® Spa’nın favori olduğunu keşfedin. Biz Sundance® Spa Ailesi olarak inanıyoruz ki, her bilinçli müşteri mutlaka Sundance® Spa’yı seçecektir.

SORU ve CEVAPLAR aşağıda olduğu gibidir.

Soru ve Cevaplarsoru_işareti-1-150x150 Sık Sorulan Sorular

Soru ve Cevaplar: Sık Sorulan sorular ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

 • Satın almadan önce nelere dikkat etmeliyim?

 • banner-book-wet-test-1024x325 Sık Sorulan SorularBahçe jakuzisi satın almadan önce “ıslaklık testi”mizi denemelisiniz. Bunun anlamı satın almadan önce spanızın size uygun olup olmadığını deneyerek test etmektir. Sırf bu nedenden dolayı birçok Sundance® Spa satıcısı içi su dolu hazır bir spa bulundurmayı tercih ederler. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey koltukların sizin için konforlu olup olmadığıdır. Banyo jakuzinizdeki gibi dibe batmak istemezsiniz, bu nedenle oturduğunuz zaman suyun omuz hizanıza ulaştığına emin olmalısınız. Eğer ulaşmıyorsa Hidroterapinin tüm yararını hissedemezsiniz. Jetleri de kullanarak en az 15 dakika kalmalısınız. Böylece koltuk ve jet ayarlamalarının sizin için konforlu olup olmadığını anlayabilirsiniz.
 • Ne kadar harcarım? hot-tubs-prices-150x150 Sık Sorulan Sorular

  Kaliteli dış mekan jakuzileri size geniş bir fiyat yelpazesi sunarlar. Tıpkı arabalar gibi masaj havuzlarında da özellikler, kullanılan malzemeler ve işçilik spa fiyatlarını etkiler. Tabi ki Sundance® Spa’yı seçmenizi dileriz fakat sizin bilinçli ve kendisi için en uygun ürünü bulmuş bir tüketici olmanız bizim için daha önemlidir.
 • Garanti koşulları nelerdir?

  Unutmamalısınız ki, ürün garanti sözleşmesi siz ve üretici arasında geçerlidir. Garanti belgesine muafiyet hükümleri eklemiş satıcılardan kaçınınız. Emin olmak için üretici garanti   koşullarını, almayı planladığınız ürünün garanti koşulları ile karşılaştırınız.
 • İç mekâna mı, yoksa dış mekâna mı kurulur?

  Bir masaj havuzu hem iç mekâna hem dış mekâna kurulabilir. Ancak şimdiye kadar soğuk iklimlerde yaşayan müşterilerimiz dahi % 90 dış mekânı tercih etti. İç mekân tercih edecekler için iki önemli husus; kapı boyutlarınız ve yer döşemelerinizin yeterli dayanıklılığa sahip olup olmadığı. Tipik bir masaj havuzu yaklaşık üç insan ağırlığındadır ve doldurulduğunda 1,150 kg’ya ulaşır.
 • Tesisat kurmam gerekir mi?

  Hayır. Bütün bahçe jakuzileri taşınabilirdir ve bahçe hortumu ile doldurulabilir.
 • Suyu nasıl temizlemeliyim?

  Kolay su bakımı, spa keyfi için büyük önem taşımaktadır. Bakım prosedürleri zor değildir ve bilgili perakendeciler ihtiyacınız olan başlangıç kitini ve talimatları verecektir.
 • Isı kontrolü nasıl yapılır?

  Çoğu kaliteli dış mekan jakuzilerinde dijital termostatik kontrol paneli bulunur. images-1 Sık Sorulan Sorular Bu son derece güvenilir, modern sistemler seçtiğiniz herhangi bir sıcaklıkta ısıyı koruma özelliğine sahiptir. Bu kontroller hem konforunuz için hem güvenliğiniz için önemlidir. Eğer masaj havuzunu kullanacak çocuklarınız varsa, kontrol sistemine özellikle dikkat etmelisiniz. İyi bir kontrol sisteminde güvenlik kilidi ve dijital okuma bölümü olması gerekir. İyi bir kontrol sistemine sahip olup olmayacağınızı üreticilerin garanti koşullarını okuyup karşılaştırarak anlayabilirsiniz.
 • Kaç adet ayarlanabilir jet var? header__s9-150x150 Sık Sorulan Sorular

  Hidroterapi masajının etkisi doğrudan jetlerin konumuna bağlıdır ve bazı yerlerde jetleri kendinize göre konumlandırabilmeniz gerekebilir. Fiziksel ve atletik olarak değerlendirilmiş bazı hidroterapi sistemi standartları vardır. Bazı üreticiler sabit, ayarlanamaz ve ucuz jetlerle masaj havuzunu doldurduğu zaman, tüketicilerin çoğunda ortak olarak bir kafa karışıklığı meydana gelir. Eğer jetler doğru konumlanmamışsa ve dengeli bir masaj, hava ve güç kontrolü olan bir tesisat yok ise kaç tane jetin olduğu hiçbir değişiklik yaratmaz.
 • Pompanın motor gücü kapasitesi ne demek?

  Spa pompalarında uygulanan iki çeşit motor gücü vardır: “Daimi Operasyon” motor gücü ve “Frenli” motor gücü (Market motor gücü olarak da bilinir). Daimi Operasyonlu olan spa çalışırken sahip olduğu kapasitedir. Frenli motor gücü ise başlangıçta Daimi Operasyon motor gücü devreye girmeden olan motor gücü kapasitesidir.
 • Sundance® Spa tam köpük yalıtımlı mı? energy-6 Sık Sorulan Sorular

  Bütün büyük üreticiler spanın komple poliüretan köpükle kaplanmasının ısı kaybını önlediğine ve böylece enerji tasarrufu sağladığına katılıyorlar. Bu işlem üretimde maliyetleri arttırmasıyla beraber araştırmalar sonucu kullanıcıların uzun vadede enerji tasarrufu sağladığı gözlemlenmiştir. Bazı üreticiler daha düşük maliyetlerle ürün üretebilmek için bu işlemi spalarında uygulamazlar.
 • Hidroterapi nedir?

  Hidroterapi ısının, masajın ve suyun kaldırma kuvvetinin birleşmesidir. Ilık su kan damarlarını genişleterek kan akışını hızlandırır, yorgun ve fazla çalışmış kasların daha hızlı onarılmasını sağlamak için vücudunuzun oksijen alımına izin verir. Masaj, jet sistemi tarafından sağlanır gergin kasları gevşetir ve çevresindeki sinirler üzerindeki basıncı hafifletir. Suyun kaldırma kuvveti ağırlığınızın %90’nını kaldırır ve böylece eklem ve kaslarınızdaki basınç azalır. Hidroterapi stres ile ilişkili gerilimi azaltmak için etkili bir yöntem olarak kabul edilmektedir.
 • Jetler ve Sistem, Hidroterapi masajımı kişiselleştirmeme nasıl yardım ederler?

Birçok jet ayarlanabilirdir ve size şaşırtacak kadar çok seçenek sunar. Birçok Sundance Spa modellerinde bulunan Fluidix jetler serbest salınımlı konumdan hedef odaklı konuma ayarlanabilir; Saat yönüne ve tersine ya da sabit seçenekleri bulunur. Diğer jetlerin de akış, hacim ve hareketlerini kontrol edebilirsiniz. Buna ek olarak, hava kontrol valfleri ile su ve karışık bir hava miktarını kontrol etmek masaj dinamikleri değiştirir. Uygun şekilde yerleştirilmiş masaj seçicileri su akışını artırmak veya en aza indirmek için başka bir koltuktan su aktarımı sağlar.

 • Daha çok filtre daha iyi bir su üretmez mi?

  880 ve 780 Serisi bahçe jakuzilerinde bulunan Sundance® MicroClean Filtrasyon Sistemi, daha önce herhangi bir spa görülmemiş derecede yüksek su saflık derecesi sunar. Ve bakımı çok kolaydır. Tek kullanımlık filtreler içeren micro-filtreleme sistemi daha temiz daha berrak bir su oluşturur.

  880 serisinde bulunan MicroClean Plus filtre büyük parçaları, ultra küçük parçaları ve yağları sudan temizler. Yani Sundance® Spa’da daha fazla filtre daha temiz bir su demek değildir.

 • Daha büyük bir pompa daha iyi bir masaj sunmaz mı?

  Birçok üretici sürekli olarak pompalarının motor gücünden bahseder. Motor gücü bir “servis faktörü” ya da gerçek bir “derecelendirme sistemi” kullanılarak ölçülebilir. İlk açıklama başlangıç itişi ile olur fakat pompa itişi çalışmaya başladıktan hemen sonra daha düşük bir süreklilikte seyreder ve bu motor gücünü göstermez. Üreticiler 6-motorgücünde bir pompaya sahip olduklarını iddia ettiklerinde açıkladıkları değerler sadece “ilk itiş” değerleridir, spanın çalışma esnasındaki gerçek motor gücü değildir.

  Etkili ve verimli bir tesisat, daha iyi jetler ve akış kontrolü motor gücünden daha önemlidir. Düşük bir motor gücü olan spa eğer tesisatı doğru ve etkili bir şekilde yapıldıysa yüksek bir motor gücü olan spa ile eşdeğer masaj sunar. Unutmayın, siz konforlu ama güçlü bir masaj arıyorsunuz eski çağlardan kalma bir sıcak su işkencesi değil!

 • Bir sirkülasyon pompasının amacı nedir?

  Günümüzün en iyi spa özelliği sirkülasyon pompasıdır; devamlı olarak suyun temiz ve berrak kalmasını sağlar. Ayrıca gerekli olan su akışını sağlar ve suyun ayarladığınız sıcaklıkta kalması için ısıtıcıya yardım eder. Sirkülasyon pompası olmayan spalarda, düşük hızda çalışan yüksek motor gücü olan pompaların periyodik olarak ısı için akışı sağlaması gerekir. Sirkülasyon pompaları akış ve filitrasyon için en verimli etkili yöntemdir.
 • Spaya girmek istediğimde ne kadar önceden ısıtmaya başlamalıyım? 

  Sundance® Spa kontrol sistemleri spa ısınızı korur ve kullanıma hazır tutar. Ya da “tasarruf ” modunda sistemi kullanacağınız zamanlara ayarlayarak, belirlediğiniz zamanlarda hazır olmasını sağlayabilirsiniz.
 • Bir spanın en hassas parçasının ısıtıcı olduğunu biliyorum. Peki, sizinkilerin farkı nedir? heater Sık Sorulan Sorular

  Sundance® Spa Lüks Bahçe  Jakuzilerinde ısıtıcı olarak titanyum bobin kullanır. Bu bobin suyu direkt olarak ısıtarak enerji tasarrufu sağlar böylece enerji maliyetlerini düşürür. Titanyum bobin ısıtıcıyı korozyondan korur ve neredeyse bozulmaları ortadan kaldırır. Sentry Smart™ ısıtıcı 5 yıl koşulsuz garantilidir.
 • Herhangi Sundance spa 120V elektrik hizmeti ile çalışabilir mi?

  Genellikle Sundance® Spa bahçe jakuzileri 240V elektrik ile bağlanmalıdır ama bazıları hem 120V hem 240V elektrik ile çalışabilir. 120V ile çalışan spalar daha az tutuluyor, genellikle müşteriler daha hızlı ısıtma süresi olan ve soğuk suda daha iyi ısı sağlayan 240V kullanmayı tercih ediyorlar. Bunun nedeni 240V’luk bir spa 120V’a göre dört kat daha iyi bir ısıtma sağlar. Eğer tercihiniz 120V olursa başka herhangi bir cihaz ile paylaşılmayan özel bir devre ve uygun bir amper oranının olduğundan emin olun.
 • Ailemin güvenliğini sağlamak için ne yapabilirim? header_Certa-300x131 Sık Sorulan Sorular

  1. Satın aldığınız spanın ETL gibi bağımsız test kuruluşlarının listelerinde olup olmadığını kontrol ediniz.
  2. Spa elektrik tesisatınızı güvenilir kalifiye elektrikçilere yaptırın.
  3. İzinsiz kullanımları önlemek için kapağınızın kilit sistemi ile beraber geldiğine emin olun. Ayrıca birçok spada kilit kontrol panelleri de bulunur.
  4. Diğer elektrikli alet ve uygulamaları spanızdan uzak tutun.
  5. Daima küçük çocuklarla, hamile kadınlarla, sağlık problemleri olan, alkol ve uyuşturucu etkisi altında olan insanlarla ilgili olan kullanım uyarılarına uymaya özen gösterin.

  Sundance® Spa ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için lütfen arayınız.

  Geri-Dönmek-İçin-Tıklayınız-e1513417758984 Sık Sorulan Sorular

 

 

error: Content is protected !!