Telefon

+90-533-599-2728

E-posta

iletisim@sundance-spa.com.tr

Artrit Tedavisi

arthritis-1 SUNDANCE® SPA ile Artrit Tedavisi

Artrit tedavisi için SUNDANCE® SPA hidroterapisi, çeşitli tıbbi durumlar için “basit bir rahatlatıcı olmaktan çok, yönlü bir fiziksel tedaviye” dönüşmüştür.

Bir eklem iltihabı olan artrit, ağrı ve şişme gibi sebeplerle hareket kabiliyetinin azalmasına yol açar. Araştırmacılar, spa içinde geçirilen zamanın artrit’e bağlı eklem ağrı ve acılarının azaldığını ve eklemlere yüksek derecede hareket kabiliyeti kazandırdığını söylemiştir.

Artrit Vakfı’na göre, hafif germe egzersizleri kasları ve kemikleri güçlendirmek ve esnekliğini artırmak için her gün yapılmalıdır. Ayrıca Vakıf esneklik egzersizlerinin, eklem yaralanma riskini azaltarak eklemleri korumaya yardımcı olabileceğini belirtiyor; özellikle sabahları günlük egzersizlerin böyle ılık suda yapılması romatizmalı sert eklemlerin hafiflemesi için yararlı olabilir.

Ayrıca, Tamamlayıcı ve Alternatif Tıp Ulusal Merkezi romatoid artrit için hidroterapi üzerinde yapılan kontrollü çalışmalarında birçok yarar olduğunu bildirdi.

Bir Sundance® Spa ılık suyun kaldırma kuvveti ve hidroterapi ile genel hareket kabiliyetini arttırırken artrit semptomlarını hafifletmek için ideal bir ortam sağlar.

Sundance® Spa’nın Hidroterapi Seansları İle Daha İyi Hissedin

Size Özel Masaj Havuzunuzda Artrit Tedavisi: Artrit ortaya çıktığı zaman hareket kabiliyetinin kısıtlanmasından dolayı gömleğinizin düğmesini iliklemek ya da arabanızı çalıştırmak oldukça güç olabilir. Hatta küçük bir artrit ağrısı günlük işlerinizi etkileyebilir.
Sundance® Spa’nın hidroterapi masajı artrit semptomlarının hafiflemesine yardımcı olur:

  • Sıcak su kan akışını artırarak tüm vücudu rahatlatır.
  • Jetlerin masaj hareketleri kasları gevşetir ve eklemleri rahatlatır.
  • Su vücut ağırlığınızın %90’nını kaldırarak daha hafif hissetmenizi sağlar.
health-arthritis SUNDANCE® SPA ile Artrit Tedavisi

Sundance® Spa‘nın kontrol panelleri suyun sıcaklığını istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlar. Ayarlanabilir, boyun ve bileklerdeki sorunları güçlü bir şekilde çözen patentli Fluidix Nex ve Pulsator jetleri ile masajınızı kişiselleştirebilir bu jetlerle masaj ayarlarınızı kontrol edersiniz. Sundance® su jetlerinin neden en iyi iyileştirici bir masaj yaptığını öğrenmek için, katalog isteyiniz.

Hidroterapi ve Tip 2 Diyabet Hastalığı

arthritis-2 SUNDANCE® SPA ile Artrit Tedavisi

New England Journal sıcak su masaj havuzu kullanarak yapılan fiziksel egzersiz ve terapilerin faydalarını yaptığı bir çalışmada bildirdi. Çalışmada bildirildiğine göre tip 2 diyabet hastaları günde 30 dakikalık seanslarla 6 gün boyunca spa tedavisi almışlar. Sadece 10 gün sonra insülin dozajları düşmüş, kilo vermiş, plazma glikoz ve glikosilli hemoglobin belirgin bir şekilde azalmış, uyku refahları yükselmiş ve genel olarak daha iyi hissetmeye başlamışlar.

Çalışma ayrıca egzersiz yapamayan hastaların da olumlu belirtiler gösterdiğini açıklamıştır. Bu hastalar özellikle kan akışının artması ile iskelet kaslarının daha iyi hissettirdiğini belirtmişler. Eğer ki bu koşullar ya da daha başka tıbbi rahatsızlıklarınız varsa yinede başlamadan önce doktorunuzu danışmalısınız. Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

error: Content is protected !!